Odluka o zaključenju ugovora o kolektivnom osiguranju

Advokatske komore Čačak na sednici od 12.04.2012.god. doneo je sledeću

O D L U K U

1. Da Advokatska komora Čačak zaključi ugovor o kolektivnom osiguranju od profesionalne odgovornosti za one advokate-članove Advokatske komore Čačak koji se za to opredele, i to sa Kompanijom Dunav Osiguranje a.d.o. Glavna filijala osiguranja Čačak iz Čačka, u svemu prema ponudi za osiguranje od profesionalne odgovornosti advokata od 26.03.2012.god.
    pod A) – osigurana suma po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 20.000 EUR, bez učešća u šteti, sa ukupnom godišnjom premijom u iznosu od 54,60 EUR ( sa porezom od 5%) ili ponudi
    pod B)- osigurana suma po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 60.000 EUR, bez učešća u šteti, sa ukupnom godišnjom premijom u iznosu od 65,52 EUR ( sa porezom od 5%).
  2. U cilju zaključenja ugovora o kolektivnom osiguranju od profesionalne odgovornosti, uputiti svim advokatima-članovima Advokatske komore Čačak obaveštenje o donetoj odluci i visini godišnje premije osiguranja, kao i upozoriti ih u obaveštenju o sledećem:

Na osnovu člana 37.st.2. Zakona o advokaturi i člana 274.st.1. Statuta Advokatske komore Srbije, Upravni odbor -advokat koji se opredeli za zaključenje ugovora o kolektivnom osiguranju od profesionalne odgovornosti, dužan je da najkasnije do 30.04.2012.god. dostavi Advokatskoj komori Čačak pisanu izjavu o saglasnosti, kao i ovlašćenje Advokatskoj komori Čačak da može u njegovo ime i za njegov račun da zaključi ugovor o kolektivnom osiguranju

-ukoliko advokat ne dostavi izjavu i ovlašćenje iz prethodne alineje, smatraće se da se opredelio za zaključenje ugovora o individualnom obaveznom osiguranju od profesionalne odgovornosti, i dužan je da najkasnije do 17.maja 2012.godine dostavi Advokatskoj komori Čačak dokaz o zaključenom ugovoru o obaveznom osiguranju od profesionalne odgovornosti prema minimalno propisanim uslovima iz Odluke Upravnog odbora Advokatske komore Srbije ( minimalna suma osiguranja 20.000 EUR ukupno godišnje) . Ukoliko to ne učini, prestaje mu pravo na bavljenje advokaturom u skladu sa odredbom člana 274.st.6. Statuta Advokatske komore Srbije.

-ukoliko se advokat opredeli za zaključenje ugovora o kolektivnom osiguranju od profesionalne odgovornosti advokata, isti je dužan da najkasnije do 30.04.2012.god. uplati na poslovni račun Advokatske komore Čačak iznos godišnje premije osiguranja jednokratno i to ako se opredelio da bude osiguran na osiguranu sumu po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 20.000 EUR iznos od 54,60 EUR u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate, a ako se opredelio da bude osiguran na osiguranu sumu po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 60.000 EUR iznos od 65,52 EUR u dinraskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate, kao i dužan je da do 30.04.2012.god. izmiri sve svoje neizmirene materijalne obaveze prema Advokatskoj komori Čačak, jer je odredbom člana 277. Statuta Advokatske komore Srbije i člana 237. Statuta Advokatske komore Čačak propisano da ukoliko advokat ne izmiri svoje materijalne obaveze prema komori, ne može zaključiti ugovor o osiguranju od profesionalne odgovornosti preko kolektivne polise osiguranja.

-tekst IZJAVE I OVLAŠĆENJA GLASI:

IZJAVA I OVLAŠĆENJE

Saglasan sam da Advokatska komora Čačak zaključi ugovor o kolektivnom osiguranju od profesionalne odgovornosti sa Kompanijom Dunav Osiguranje a.d.o. Glavna filijala osiguranja Čačak iz Čačka, za sumu osiguranja po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 20.000 EUR, sa premijom bez učešća u šteti u godišnjem iznosu od 54,60 EUR / za sumu osiguranja po jednom osiguranom slučaju 20.000 EUR i ukupno godišnje 60.000 EUR, sa premijom bez učešća u šteti u godišnjem iznosu od 65,52 EUR, i ovlašćujem Advokatsku komoru Čačak da u moje ime i za moj račun zaključi ugovor o obaveznom osiguranju od profesionalne odgovornosti sa ovim osiguravajućim društvom pod navedenim uslovima u ovoj izjavi i ovlašćenju.

Obavezujem se da do 30.04.2012.god. uplatim na poslovni račun Advokatske komore Čačak, iznos godišnje premije od 54,60 EUR u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate / 65,52 EUR u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate,  kao i obavezujem se da do 30.04.2012.god. izmirim sve svoje materijalne obaveze prema Advokatskoj komori Čačak.

1. Advokatska komora Čačak će prilikom prenosa sredstava Kompaniji Dunav osiguranje a.d.o., GF osiguranja Čačak, a na ime premije osiguranja za sve članove Advokatske komore Čačak koji se opredele za kolektivno osiguranje, snositi kursnu razliku odnosno razliku u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS ako se ista pojavi.
  2. Odluku dostaviti svim advokatima-članovima Advokatske komore Čačak.
  3. Obavezuju se advokati-članovi Advokatske komore Čačak da do 30.04.2012.god. dostave Advokatskoj komori Čačak izjavu i ovlašćenje za vrstu osiguranja za koju se opredele, kao i da do tog dana uplate na račun Advokatske komore Čačak broj 205-21324-39 iznos godišnje premije osiguranja za vrstu osiguranja za koju se opredele ( iznos od 54,60 EUR u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan plaćanja ili iznos od 65,52 EUR u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan plaćanja), kao i da do tog dana izmire sve dospele materijalne obaveze prema Advokatskoj komori Čačak i dostave pisanu izjavu i ovlašćenje iz tačke 2. ove odluke, što ako ne učine do dana 30.04.2012.god., smatraće se da su se opredelili za zaključenje ugovora o individualnom obaveznom osiguranju od profesionalne odgovornosti u kom slučaju do 17.05.2012.god. Advokatskoj komori Čačak moraju dostaviti dokaz o zaključenom ugovoru.

Za Advokatsku komoru Čačak,

Predsednik Advokatske komore Čačak,